AirSoft Sanok

Pytania - Wiek?

Maniek - 2008-05-19, 13:46
Temat postu: Wiek?
Pytanie jakie padło:
Cytat:
Mam pytanie... ja mam urodziny w listopadzie ale rocznikowo mam 16 lat czy mogę uczestniczyć w zlocie? Proszę o szybka odpowiedź

I co robimy?

W Regulaminie widnieje:
Cytat:
a) Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia a mają powyżej 16 lat - wymagana pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych dostarczona Organizatorom.

co wy na to?

patrzymy po dacie urodzin czy rocznikowo?

Yao - 2008-05-19, 14:25

ja jestem za tym żeby patrzeć jak najbardziej na rocznik :D
Xadir - 2008-05-19, 16:12

Cholera to ja mam jeszcze gorzej... urodziłem sie w marcu (prawie w kwietniu)
ur. 24.03.1993 i byłem se na zlocie :beksa: :beksa: :beksa:

Qroliq - 2008-05-19, 16:30

Czyżby problem z ludnoscia cywilną został częściowo rozwiązany? :P W końcu to mniej ryzykowne od walki.
Arch - 2008-05-19, 16:59

Maniek napisał/a:

patrzymy po dacie urodzin czy rocznikowo?

Bezwzględnie data urodzin.
Wszelkiego rodzaju kodeksy traktują tego rodzaju sprawy w taki sposób ,że wiek liczy się od daty ukończenia (w tym przypadku 16 lat) danego wieku.

Xadir - 2008-05-19, 18:16

czyli nic ze strzelanki ? (w moim przypadku)
maksu - 2008-05-19, 19:12

dramat normalenie.
moze chcesz zostać PARTYZANTEM??(Ci co byli na paraolimpiadzie to pewnie sie uśmiechna pod nosem :P)

RAvic - 2008-05-19, 20:53

BYle nie był pity alkohol :shock: :mrgreen:
Arch - 2008-05-19, 22:19

RAvic napisał/a:
BYle nie był pity alkohol :shock: :mrgreen:

Alkomat i chronograf przyjaciółmi zlotu Czołgowisko 2008 ;p

piotrek - 2009-12-19, 17:39

Można się strzelać w moim wieku???
13lat

Siersciuch - 2009-12-19, 17:49

Tylko jeżeli masz zgodę od wnuków.
piotrek - 2009-12-19, 18:38

mam
Yao - 2009-12-19, 19:05

Za młody jesteś.
Seba - 2009-12-19, 19:32

Zdecydowanie za młody.
piotrek - 2009-12-19, 20:25

co tam i tak z kumplami się strzelamy

[ Dodano: 2009-12-19, 20:29 ]
czy wiek jest aż tak ważny

Kris - 2009-12-19, 20:36

To strzelaj się dalej i poczekaj parę lat.

piotrek napisał/a:
czy wiek jest aż tak ważny

Tak.

piotrek - 2009-12-19, 20:41

ile
Yao - 2009-12-19, 20:52

http://www.asg.sanok.pl/forum/viewtopic.php?t=618

W tym linku masz odpowiedź, możesz również poszukać jej na wmasgu, który jest chyba jeszcze bardziej rygorystyczny.

piotrek - 2009-12-20, 07:50

fajnie

[ Dodano: 2009-12-20, 09:23 ]
poczekam trzy lata

Szczyntek - 2010-02-18, 23:16

piotrek, oj ciupciol ;D

Ja już tyko niecały rok i będę starał się "jakoś" dołączyć ;D

ManFI - 2010-02-20, 17:10

Witam,

mam pytanie do Yao. Ile ty miałeś lat gdy się zacząłeś strzelać ? (Tylko szczerze).
Bo wątpię żebyś miał wtedy 16 lat.

Maniek - 2010-02-20, 17:21

Yao zaczynał troszkę później, niż myśmy ('stara gwardia') zaczynali. Nie było wtedy jasno określonych zasad (ukończone 16 lat). A nawet jak były to w jego przypadku, były przesłanki, które to sprawiły, że dopuszczaliśmy go na naszych strzelaniach. Zaufanie, które mu daliśmy... nie zostało naruszone i stąd mógł spokojnie uczestniczyć w naszych akcjach. Potem następnym osobom jak daliśmy taki kredyt 'zaufania' to został on naruszony dość poważnie i kończyło się na sprzeczkach, kłótniach i innych bardzo nie przyjemnych sytuacjach (sory, gdy my chcemy dobrze dla Was, a w zamian ktoś nas wyzywa ... na realu i tu na forum... ). Więc żeby uniknąć problemów jasno postawione kryterium: ukończone 16 lat.

Nikt Wam (młodszym) nie zabrania się strzelać. Wolny kraj, wolny wybór. My mamy prawo narzucić sobie takie a nie inne zasady. Jeśli komuś coś się w nich nie podoba to przykro... no ale takie są realia. Tym bardziej teraz gdy stworzyliśmy Stowarzyszenie. Chcesz być członkiem Stow? Musisz zaakceptować Statut. Chcesz uczestniczyć w spotkaniu gdzie głównie są członkowie Stow. to musisz zaakceptować narzucone zasady. Prosto, jasno, zrozumiale.

Nie byłoby problemów, gdybyście (osoby młodsze) na akcjach słuchali naszych rad, uwag i się do nich dostosowywali ! Ale gdzie taaam... przecież my chcieliśmy źle, uwagi były nie potrzebne, chcieliśmy ograniczać wasz udział w akcji, spychać gdzieś na bok. Sporo osób przenosiło też CSa do świata realnego. A nie o to chodzi w ASG. I nie były to przypadki tylko w naszym środowisku, ale w ogólnopolskim stąd na WMASGu pojawiło się 'PRAWO ASG', w którym czarno na białym napisane, że warunek wiekowy: ukończone 16 rok życia.

Nie chcemy wam ograniczać 'wolności ASG' czy jak to tam nazwać. Chcecie to utwórzcie sobie grupę i się strzelajcie. Nie zabraniamy wam pojawiać się na miejscówkach. Choć ja osobiście chętnie bym czasami zabronił pojawiania się w danych miejscach. Dlaczego? Nam nie wpada do głowy by palić opony, rozwalać ściany, mazać sprejem na ścianie jeb** policje i inne podobne, które to na ludziach z zewnątrz niestety nie robią pozytywnego wrażenia. A potem fajna miejscówka zostaje niestety nam zabrana. I przez czyjąś głupotę traci całe sanockie środowisko asg. Ale wracając do ekipy, zróbcie własną. Źle wam nie życzę, ale 3 ekipy, które wcześniej powstały jakoś już nie istnieją. A my już piąty rok, nieprzerwanie istniejemy i mamy się coraz lepiej.

Yao - 2010-02-20, 17:29

Hmm szczerze to nie pamiętam, ale chyba nawet koło 15 lat. Ale po kilku(nastu) strzelankach zyskałem przychylność ówczesnej BIeszczadzkiej Grupy Inwalidów a następnie ASS no i jestem prężnym działaczem naszego stowarzyszenia (tym od gównianej i jajowatej roboty)

A co do Twojego pytania, które pewnie miało być podchwytliwe i dla nas niezręczne - wtedy, że tak powiem, były inne czasy i była prochownia i adidas i w ogóle... :aga:

Yao - 2010-02-20, 17:35

Maniek napisał/a:
stąd na WMASGu pojawiło się 'PRAWO ASG', w którym czarno na białym napisane, że warunek wiekowy: ukończone 16 rok życia.

według większościu użytkowników WMASGu 16 lat to wciąż za mało. Coraz więcej osób opowiada się za 18 - jest to chyba spowodowane rozwojem technologicznym XXIwieku- czyt. tibia,CS itp... co zamiast rozwijać mózg to go cofa... .

Od AirSoftowców wymaga się "niestety" myślenia- wręcz myślenia taktycznego. Bardzo mile widziane jest też zorganizowanie pojedynczych osób, co przekłada sę na efektywnośc całej grupy. Jak dowódca mówi obejdź go z prawej- to to robisz, a nie napierdalasz prosto w kolesia z hai-capa. Niestety, coraz więcej jest osób typu "rambo" co ogranicza nasze zaufanie. A wiadome im starszy tym wydaje sie być mądrzejszy, chociaż nie zawsze tak jest, bo faktycznie, niektórzy 15-16 latkowie są juz na wystarczającym poziomie.
Ale... żeby być w naszej grupie to na dzień dzisiejszy trzeba mieć już lata... .

ManFI - 2010-02-20, 22:01

Dzięki za wypowiedzi ;-) i serdecznie was pozdrawiam ;-)

A tak na marginesie, mamy "drużynę" ale szukam czegoś więcej tzn. szukam taktyki, myślenia a nie tak jak wspomniałeś Yao gry w stylu "rambo". Dużo czytam na temat Air Softu, dużo czytam na temat taktyk. Moje wysiłki często są na marne gdyż nie chcę się komuś poczytać, pomyśleć.

Szczyntek - 2010-02-20, 22:33

Yao napisał/a:
według większościu użytkowników WMASGu 16 lat to wciąż za mało. Coraz więcej osób opowiada się za 18 - jest to chyba spowodowane rozwojem technologicznym XXIwieku- czyt. tibia,CS itp... co zamiast rozwijać mózg to go cofa... .

100% prawdy.

ManFI napisał/a:
A tak na marginesie, mamy "drużynę" ale szukam czegoś więcej tzn. szukam taktyki, myślenia a nie tak jak wspomniałeś Yao gry w stylu "rambo". Dużo czytam na temat Air Softu, dużo czytam na temat taktyk. Moje wysiłki często są na marne gdyż nie chcę się komuś poczytać, pomyśleć.

W moim przypadku jest identycznie. Chciałbym coś nowego do grupy wprowadzić ale reszta woli po prostu się nawalać full auto bez żadnej strategii :-/

ManFI - 2010-02-21, 16:41

No i to jest problem który powinniśmy jakoś rozwiązać. Tylko pytanie jak?
Seba - 2010-02-22, 09:34

na gg
ManFI - 2010-02-22, 10:39

A tutaj na forum nie możemy ? ;)
Seba - 2010-02-22, 18:25

Ehh... nieważne :roll:
ManFI - 2010-02-22, 18:46

Sorry Seba ale nie zrozumiałem tamtego postu.

Edit by Arch: Chodzi o to żeby nie zaśmiecać tematu pisanie m.in. takich postów jak ten.

piotrek - 2010-02-28, 12:03

jest jakiś wzór na zgodę
Maniek - 2010-02-28, 12:45

że tak zapytam, po co Ci zgoda?
piotrek - 2010-02-28, 13:45

chciałem tylko się dowiedzieć co w niej ma byś :oops:
Maniek - 2010-02-28, 14:43

masz 3 lata by się tego dowiedzieć :-P

w wielkim skrócie, że rodzice/opiekunowie prawni wiedzą co to airsoft, jakie niesie ze sobą zagrożenia udział w imprezie airsoftowej, zgadzają się na Twój udział, nie będą wnosić żadnych roszczeń w przypadku jak Ci się coś stanie. Jeśli Ty komuś wyrządzisz umyślnie krzywdę, to że będą odpowiadać za to, itp itd... imiona i nazwiska rodziców/opiekunów, numery tel do nich, seria i nr dowodów osobistych, ich podpisy, twój podpis :aga: :mrgreen:

piotrek - 2010-02-28, 15:05

dzięki
tomi - 2010-02-28, 16:54

Czesc ja chcialem sie zapytac czy ja bym mogl do was dolaczyc mam 15 lat ale 7 maraca skoncze 16??
Maniek - 2010-02-28, 18:11

Sprawa wygląda następująco: kilka dni temu podjęliśmy decyzję o zwiększeniu granicy wiekowej z 16 do ukończonych 18 lat. W szczególnych przypadkach dla osób, mających ukończone 16 lat, a nie mających 18 lat, to my będziemy wychodzić z propozycją dołączenia do nas.

Po za tym... chyba ani razu się z nami nie strzelałeś.

Strzelać się z nami mogą osoby mające ukończone 16 lat, posiadające przy sobie wypełnioną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

Nowe osoby chcące się z nami strzelać i spełniające powyższy warunek muszą spytać się na forum, w temacie z datą danego strzelania o zgodę na uczestnictwo w rozgrywce.

tomi - 2010-02-28, 18:13

Aha No bo Blazej Kociuba (keller) to moj kumpel i powiedzial mi zbeym sie was spytal:)
piotrek - 2010-03-01, 15:58

Maniek morze być coś takiego:

My, niżej podpisani ………………………………………..........
(pesel:………………………… numer/seria dowodu………………………………..., adres……………………………….............., tel kontaktowy………………….),
jako rodzice / opiekunowie ……………………………….... urodzonego/j w dniu …………………….. roku, wyrażamy niniejszym zgodę, by nasz/a córka/syn (podopieczna/podopieczny) brał/a udział w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocześnie oświadczamy, iż jest nam wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do 100 m, także seriami. Jest nam także wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie w różnym wieku. Oświadczamy dodatkowo, że mamy świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku (w razie braku odpowiednich środków ochrony oczu), utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Oświadczamy, że w razie wypadku, gdzie ofiarą będzie nasz/a syn/córka (podopieczny/podopieczna), zaistniałego w okolicznościach nie wskazujących na to, że jest on wynikiem złej woli lub nieodpowiedzialnego postępowania innego uczestnika spotkania ASG, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG.
Powyższe oświadczenie utrzymujemy w mocy do ……………………………….

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w podpisanej niżej przeze mnie "zgodzie na udział w rozgrywkach ASG", na potrzeby organizacyjne rozgrywek, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz 883/.”

Podpisy obojga rodziców (lub opiekuna/opiekunów):

…………………………….. ……………………………..

ManFI - 2010-03-01, 16:08

Tak, jeżeli jest na WMASG to raczej tak :)
Maniek - 2010-03-01, 16:59

ale ja dalej pytam na co Ci to !?

i nie morze... bo morze jest szerokie i głębokie tylko MOŻE (firefox aż krzyczy na czerwono, że błąd...)

Seba - 2010-03-01, 18:03

Kolego piotrek, zrobię dla Ciebie wyjątek i napiszę drukowanymi, pogrubionymi i kolorowymi literami jeszcze raz to, co od paru dni próbujemy Ci wszyscy wytłumaczyć, że :

Cytat:
ŻEBY MÓC UCZESTNICZYĆ W NASZYCH SPOTKANIACH AIRSOFTOWYCH MUSISZ MIEĆ UKOŃCZONE 16 LAT + PISEMNA ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW.

Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś.

Maniek - 2010-03-01, 18:06

heh i się spytacie po co ten limit wiekowy... ot to co robicie idealny przykład... mówisz raz, drugi... a tu dalej swoje... ;-)
piotrek - 2010-03-01, 19:17

ja do nich nie należę to do Mańka
i wiem o tym że od 16 lat

Maniek - 2010-03-01, 19:20

co do mnie ?

skoro wiesz to po co się tyle razy o cholerną zgodę pytasz? będziesz się zbliżał do 16 urodzin pogadamy...

GregFrog - 2010-03-01, 21:17

A po co w ogóle ta dyskusja. Zasady strzelanek są w regulaminie strzelanek na forum. Są jasne i czytelne. Maniek nie ważne po co mu to wiedzieć. Chłopak się interesuje po prostu i kiedyś mus ie ta wiedza może przyda.
Tego typu upierdliwe dla niektórych pytania można załatwić w prosty sposób wystarczy umieścić wzór takiej zgody w regulaminie strzelanek. Odsyła się takiego delikwenta do lektury regulaminu i nie ma niepotrzebnego zaśmiecania forum :-)

Yao - 2010-03-01, 21:20

wzór jest chyba na stronie głównej
GregFrog - 2010-03-01, 21:33

A no jest :) szukajcie a znajdziecie.

PS. zaraz będą się pytać gdzie na stronce to jest :mrgreen:

Maniek - 2010-03-01, 21:40

a gdzie na stronce to jest ? :mrgreen:

w rekrutacji na wuwuwu jest link do PRAWA ASG z WMASGu :lol: :lol:

link do zgody zaś jest w REGULAMINIE STRZELANEK tu na forum

Szczyntek - 2010-03-02, 19:48

Maniek, nie denerwuj się na Piotrka, on jest trochę niekumaty :mrgreen: Hehe.
maksu - 2010-03-03, 16:50

ciężki przekaz w tym temacie........
Moro - 2010-03-07, 12:11

Nie ma takiego bicia, koniec imprezy, dziękuje - dobranoc.

http://nasza-klasa.pl/profile/4370734

http://nasza-klasa.pl/profile/31680257

http://nasza-klasa.pl/profile/13524303

http://nasza-klasa.pl/profile/17666041

http://nasza-klasa.pl/profile/31388859

http://nasza-klasa.pl/profile/4239874

http://nasza-klasa.pl/profile/9016550

:lol:
:lol: LOL

Kris - 2010-03-07, 18:05

Good work, zostałeś oficjalnym naszo-klasowym szpiegiem AS Sanok ;D
Seba - 2010-03-07, 20:18

no comment :roll:
Arch - 2010-03-07, 22:00

E.... brak mi słów.
Szczyntek - 2010-03-09, 21:13

Tego kolesia nie znam ( http://nasza-klasa.pl/#profile/17666041 ) :P A reszta się zgadza. Brawo. Tylko nie rozumiem po co to ? Ani śmieszne, ani nic. ( przynajmniej dla mnie )